Studying advertisements 3
$3
Use, by you or one client, in a single end product which end users are not charged for. The total price includes the item price and a buyer fee.
Resource Description
An interesting advertisement worksheet with questions, in which the learner compares two advertisements.
The third worksheet in my “Studying worksheets”-series.
Suitable for Grade 8 to 10 Efal or Engh.
More worksheets to follow…